SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Kurs Jak być asertywnym - sztuka wyrażania własnego zdania i emocji asertywność

Jak być asertywnym – sztuka wyrażania własnego zdania i emocji

Asertywność jest określana jako sposób wyrażania swoich potrzeb, pragnień i opinii w sposób zarówno szczery, jak i kulturalny. Oznacza to, że osoba jest w stanie mówić otwarcie o swoich myślach i uczuciach, a także wyrażać swoje zdanie bez naruszania praw innych ludzi. Asertywność jest ważna, ponieważ pomaga ludziom żyć w harmonii ze sobą i innymi, a także chroni ich prawa i godność.

Bądź asertywny – Twoje słowa są ważne.

Ta cecha może pomóc w zwiększeniu pewności siebie, wzmocnieniu samooceny oraz nauczeniu odwagi tak by zabierać głos, gdy konieczne jest podjęcie decyzji. Uczy nas jak stawić czoła sytuacjom, w których możemy czuć się zagrożeni, bez konieczności uciekania lub wchodzenia w konflikt. Asertywność może również pomóc w zmniejszeniu stresu, poprawie kontroli nad swoimi emocjami i uczeniu się technik radzenia sobie z konfliktami.

Naucz się mówić “NIE” – klucz do asertywności

Często akceptujesz rzeczy, których nie chcesz? Czujesz się zmuszony do wykonywania zadań, które nie są Twoim obowiązkiem? Trudno Ci odmówić komukolwiek i często towarzyszy Ci poczucie winy? Masz trudności z przydzielaniem zadań i komunikacją z powodu obawy przed oceną, krytyką i odrzuceniem? Ten kurs pomoże Ci przezwyciężyć te rzeczy i zacząć nad nimi pracować!

Kurs Jak być asertywnym – sztuka wyrażania własnego zdania i emocji pomoże Ci uzyskać kontrolę nad sytuacjami trudnymi i wzmocnić Twoją pewność siebie. Dzięki kursowi dowiesz się między innymi: na jakim poziomie asertywności jesteś, jakie są przyczyny Twojego braku asertywności, jak bronić się przed manipulacją, czym różni się zachowanie asertywne od agresywnego i uległego i wiele innych. Kliknij w obrazek aby dowiedzieć się wszystkich informacji.

 

Kurs Jak być asertywnym - sztuka wyrażania własnego zdania i emocji

Zastanawiasz się również jakie są przyczyny braku asertywności? Pozwól, że spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w kilku punktach:
  • Lęk przed odrzuceniem boimy się, że jak będziemy asertywni to spotkamy się z negatywnym odbiorem i odrzuceniem.
  • Strach przed konfliktem obawiamy się, że jeśli będziemy asertywni, to powstanie konflikt.
  • Niska samoocena jeśli czujemy, że nasza wartość jest niska, to nie czujemy się pewnie w wyrażaniu swoich opinii.
  • Mit osoby asertywnej wyobrażamy sobie, że osoba asertywna musi być twarda i zdecydowana, a my nie czujemy się na siłach, aby wyrazić swoją opini

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us