SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Wynagrodzenia w 2024 – sprawdź najnowszy raport płacowy Devire

Raport płacowy Devire 2024 niesie odpowiedź na najważniejsze pytania: na jakie wynagrodzenie można liczyć w konkretnej branży i zamieszkiwanym obszarze. Raport Devire przełamuje pewien schemat i pozwala spojrzeć w szerszym kontekście na siatkę płac.

Ile zarabiają Polacy? Szczegółową odpowiedź na to pytanie niesie raport płacowy Devire 2024. Pokazuje on wielkość zarobków w Polsce zarówno w ujęciu regionalnym, jak i pod względem zajmowanych stanowisk. Bieżące opracowanie pozwala na szybsze zorientowanie się w trendach płacowych i dopasowanie do nich możliwości pracodawców oraz oczekiwań pracowników.

Raport płacowy Devire 2024 niesie odpowiedź na najważniejsze pytania: na jakie wynagrodzenie można liczyć w konkretnej branży i zamieszkiwanym obszarze. Raport Devire przełamuje pewien schemat i pozwala spojrzeć w szerszym kontekście na siatkę płac.

Nie jest tajemnicą, że inflacja i wojna za naszą wschodnią granicą znacząco wpłynęły na rynek pracy w Polsce. W 2023 roku firmy skupiały się raczej na opracowaniu polityki zmierzającej do zatrzymania ekspertów niż zatrudnianiu nowych pracowników.

Co zawiera raport płacowy Devire 2024?

Porównanie siatki płac dla ponad 350 stanowisk na pewno będzie cennym zbiorem wiedzy dla pracodawców i pracowników.

Z raportu płacowego Devire dowiesz się jakie są najnowsze trendy w wynagradzaniu zasadniczym i zmiennym na ten rok, zwracając uwagę na nowe praktyki, takie jak transparentność polityki płacowej i personalizacja benefitów.

Ponadto, każdy region jest poprzedzony ekspercką analizą z perspektywy wydarzeń ubiegłego roku. Raport uwzględnia również obecne tendencje na lokalnym rynku pracy, dostarczając kompleksowego spojrzenia na dynamiczne zmiany w warunkach zatrudnienia.

W raporcie eksperci Devire przedstawiają miesięczne wynagrodzenia brutto dla umowy o pracę. Z wyjątkiem kategorii “IT umowa B2B”, gdzie podawana jest stawka godzinowa netto.

Nadchodzi stabilizacja płac?

Według ekspertów Devire, pracodawcy wstrzymują decyzje dotyczące podwyżek, oczekując na ustabilizowanie się polityczno-gospodarczej sytuacji w Polsce.

Jednakże, nie oznacza to, że nie będzie podwyżek. Pracodawcy będą bardziej ostrożni przy ich przyznawaniu. Część pracodawców planuje podnieść wynagrodzenia średnio o 5%. Najbardziej pożądani eksperci z dużym doświadczeniem mogą się spodziewać wzrostu pensji między 10 a 15%.

Zastanawiasz się jakie są stawki w Twojej branży? Sprawdź raport płacowy Devire.

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us