SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Śledzenie przesyłki DHL – prostsze, niż myślisz!

Nadawanie paczek kurierskich stało się codziennością – wysyłki dokonują bowiem zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Czas, w jakim przesyłka zostanie doręczona, zależny jest o wielu czynników. To właśnie dlatego czasami kurier dostarcza ją już na drugi dzień, a czasami trzeba poczekać na nią nieco dłużej. Na szczęście mamy możliwość śledzenia przesyłki DHL, dzięki czemu zawsze wiemy, na jakim dokładnie etapie dostawy się znajduje.

Dlaczego warto śledzić przesyłkę DHL?

Na czas, w jakim zostanie doręczona przesyłka, wpływ ma między innymi pora jej nadania, dzień tygodnia czy okres, w jakim chcemy wysłać paczkę (wiadomo bowiem, że najdłużej poczekamy na nią w okresie przedświątecznym czy urlopowym). Z drugiej jednak strony odbiorcy i nadawcy często zastanawiają się, kiedy właściwie paczka zostanie przekazana przez kuriera? Czasami klienci dzwonią do firmy, która nadała przesyłkę, aby zapytać, kiedy mogą się jej spodziewać. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest trudne, jeśli nie skorzystamy z usługi, jaką jest śledzenie przesyłki DHL. To ona umożliwia nam zlokalizowanie paczki, a także szybkie rozwiązanie ewentualnych problemów z jej doręczeniem.

Jak śledzić przesyłkę DHL?

Śledzenie przesyłki DHL możliwe jest, jeśli korzystamy z usług specjalistycznej platformy pośredniczącej. Dzięki niej możemy też znaleźć najtańszych kurierów, którzy bez problemu doręczą mniejsze i większe paczki. Śledzić przesyłkę DHL możemy po wpisaniu odpowiedniego kodu zamówienia, który otrzymamy mailowo wraz z jego potwierdzeniem.

Numer ten pozwala sprawdzić, na jakim dokładnie etapie znajduje się przesyłka, lecz dzięki niemu możemy również monitorować ewentualne błędy, do jakich doszłoby podczas doręczania paczki. W razie jakichkolwiek pytań możemy skontaktować się z działem obsługi klienta, którego pracownicy rozwieją nasze wątpliwości, gdy tylko podamy im odpowiedni kod przesyłki. Śledzenie przesyłki DHL jest więc niezwykle proste, jednak pamiętajmy, że z usługi tej skorzystamy, jeśli nadajemy paczkę przez specjalną platformę pośredniczącą.

Numer nie tylko dla nadawcy

Numerem przesyłki może posługiwać się nie tylko nadawca paczki, ale również jej odbiorca. Śledzenie przesyłki DHL z pewnością będzie bardzo pomocne osobie, która lada dzień ma otrzymać zamówienie. Wszystko dlatego, że podczas odbioru w domu musi być ktoś obecny – jeśli wiemy, kiedy spodziewać się kuriera, możemy w lepszy sposób zaplanować swój dzień. Śledzeniem przesyłki DHL zajmują się również pracownicy biurowi oraz właściciele firm, którzy pilnie oczekują na swoje zamówienie bądź dokumenty, które ma im dostarczyć klient czy kontrahent.

Przekazanie numeru przesyłki odbiorcy pozwala zdjąć z siebie obowiązek bieżącego informowania go, na jakim etapie dostawy znajduje się przesyłka. Usługa śledzenia przesyłki DHL jest o tyle pomocna, że nie trzeba podawać żadnych danych osobowych czy wrażliwych, aby móc z niej skorzystać – wystarczy tylko znać numer zamówienia, a status przesyłki można sprawdzać dowolną ilość razy.

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us