SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Narzędzia pomocne w pracy trenera

Trener to zawód, który na pierwszy rzut oka nie wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. Podstawowe gadżety dla trenerów to tak naprawdę tablica i marker, które, dobrze użyte, świetnie wykonają swoje zadanie. Co jednak, gdy chcemy wprowadzić swój warsztat na wyższy poziom? Jakie narzędzia, materiały, gry dla trenerów pozwolą nam w pełni profesjonalnie wykonywać pracę szkoleniowca?

Co jest ważne dla trenera?

Będąc trenerem, jest zapewne kilka rzeczy, które chcesz osiągnąć w swojej pracy. Po pierwsze, najważniejsze, chcesz oczywiście robić to dobrze. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak ludzie, którym naprawdę pomogłeś. Po drugie, chcesz być zapamiętanym oraz polecanym trenerem. Nie ma lepszej reklamy dla Twoich usług niż zadowoleni klienci, którzy chcą do Ciebie wracać oraz polecać Cię innym. Po trzecie, gdy na rynku panuje tak duża konkurencja, zapewne ważne jest dla Ciebie to, aby się wyróżniać.

Gry szkoleniowe

Jednymi z narzędzi, które pozwolą Ci osiągnąć powyższe cele, są między innymi gry dla trenerów, na przykład gry menedżerskie lub gry biznesowe. Gry to innowacyjne narzędzia, które zdecydowanie podniosą jakość przeprowadzanych przez Ciebie szkoleń. Narzędzia te można dopasowywać do klientów, dla których przeprowadzasz szkolenie. Na przykład na warsztatach przeprowadzanych dla osób pracujących na produkcji, idealnie sprawdzą się gry produkcyjne. Świetnym przykładem jest „Key Factory”, czyli gra stworzona z myślą o liderach oraz kierownikach produkcji.

Innym przykładem są gry menedżerskie, jak np. „Manager’s Way”. Ta stworzona dla menedżerów gra to świetne narzędzie pozwalające trenować techniki z dziedziny zarządzania, motywowania, planowania czy też komunikacji.

Innym z przykładów jest chociażby „Make a deal”. Jest to gra stworzona z myślą o osobach pracujących w sprzedaży – przedstawicielach handlowych oraz ich przełożonych. Gra ta za pomocą praktycznych, prawdziwych przykładów z życia handlowca zdecydowanie podnosi umiejętności sprzedażowe uczestników szkolenia.

Rola gier w procesie szkoleniowym

Gry dla trenerów to świetne narzędzia, z których trener może korzystać na różnych etapach szkolenia. Na początku pracy z daną grupą trener może sprawdzić, jakie umiejętności posiadają aktualnie szkoleni klienci. Pozwala to dostrzec, w czym uczestnicy są mocni, gdzie posiadają największe braki oraz na co warto poświęcić więcej czasu podczas warsztatów. Po szkoleniu natomiast gry świetnie sprawdzą, w jakim stopniu przekazana podczas szkolenia wiedza dotarła do uczestników.

Gry pozwalają klientom między innymi wdrożyć, uporządkować oraz utrwalić nabytą podczas szkolenia wiedzę. Sama teoria niewiele jest warta, gdy nie potrafi się jej wykorzystać w praktyce. Dlatego właśnie gry biznesowe czy też gry produkcyjne w doskonały sposób pokazują graczom, co zrobić z nowo nabytą wiedzą na konkretnych przykładach z ich pracy.

Gry to również jedna z najciekawszych, jeśli nie najciekawsza forma nabywania umiejętności z perspektywy uczestnika szkolenia. Efektem jest więc duże zaangażowanie w cały proces nauczania, co oczywiście przekłada się na lepsze przyswajanie informacji oraz wyższe zadowolenie z odbytego szkolenia.

Dlaczego warto?

Profesjonalne szkolenia wzbogacone o gry dla trenerów zapewniają uczestnikom szkolenia o wiele bardziej efektywne nabywanie wiedzy oraz umiejętności. Gry zapewniają także szybszą naukę oraz pozwalają zaoszczędzić czas. Gry to zatem doskonałe gadżety dla trenerów, które zdecydowanie zwiększą jakość szkoleń każdego trenera oraz pozwolą wyróżnić się na tle ofert innych szkoleniowców.

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us