SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Jacy przewoźnicy są szczególnie poszukiwani na rynku transportowym?

Analizując rozwój branży spedycyjnej z całą stanowczością można stwierdzić, że praca w branży transportowej kojarzy się ze stabilnym i rozwojowym zatrudnieniem. Jeżeli perspektywa posady w tym sektorze jest dla Ciebie pociągająca – poniżej prezentujemy garść cech, które powinny wyróżniać kandydatów do pracy jako przewoźnik.

Dlaczego poszukujemy przewoźników?

Branża transportowa jest jednym z elementów, które pozwalają napędzać rodzimą gospodarkę. Z uwagi na to, że coraz większy odsetek klientów zaczyna rozumieć zalety wynikające z takiej kooperacji – naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest konieczność nawiązania kooperacji z kolejnymi przewoźnikami, którzy będą realizować powierzone zlecenia.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona kooperantów współpracujących z godną zaufania firmą spedycyjną, to warto dowiedzieć się, jacy przewoźnicy są aktualnie poszukiwani. Przykładowo na stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik/poszukujemy-przewoznikow/ firma M&W Spedition prezentuje aktualne zapotrzebowanie na przewoźników, które obejmuje kierowców z własnym taborem i doświadczenie w spedycji międzynarodowej.

Co powinno cechować osoby, które przymierzają się do podjęcia pracy w tym sektorze? Zamiłowanie do jazdy i spędzania większości czasu swojej pracy za kółkiem to podstawa. Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu, co powinno wyróżniać kandydatów do pracy jako przewoźnik.

Doświadczenie w branży transportowej

Wielu osobom wydaje się, że samo zamiłowanie do prowadzenia pojazdów będzie w zupełności wystarczające. Tymczasem poszukiwani są przewoźnicy, którzy są w stanie wykazać się posiadanym doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu ciężarowego. Dlaczego? Otóż wymaga to posiadania zdecydowanie większej wprawy niż w przypadku kierowania autami osobowymi. Wynika to zarówno z gabarytów takiego pojazdu, stosowania innych technik w trakcie jazdy oraz konieczności odpowiedniej opieki nad powierzonym ładunkiem.

Z tego właśnie powodu te osoby, które poza kursem realizowały już zlecenia w tej branży mogą okazać się bardziej pożądanymi kandydatami.

Dobra organizacja pracy to kolejny atut

Jednym z elementów, które pomogą zwiększyć atrakcyjność konkurencyjną przewoźnika będzie jego umiejętność do samodzielnej organizacji czasu. Porządek w dokumentach, znajomość procedur – to wszystko stanowi o potencjalnej atrakcyjności przy staraniach o pracę.

Warto przy tym podkreślić, że spedytor wspomaga kierowcę na wszystkich etapach realizacji zlecenia transportowego, jednak skrupulatność i dobra organizacja to te kwestie, których nie wolno pominąć.

Czy jesteś gotów do dalekich wyjazdów?

Z uwagi na specyfikę branży transportowej poszukiwani są przewoźnicy, którzy są otwarci nie tylko do podejmowania się zleceń krajowych, ale również międzynarodowych.

Na przestrzeni lat firmy spedycyjne znajdują klientów wśród wielu przedsiębiorców, również poza granicami Polski. Z tego właśnie powodu jako przewoźnicy poszukiwane są również te osoby, które będą w stanie pomóc nam w obsłudze takich zleceń. Wiążą się co prawda z koniecznością opuszczenia kraju czasem na kilka tygodni, jednak takie współprace są także o wiele lepiej opłacane. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podjęcie zagranicznych kooperacji będzie w Twoim zasięgu z uwagi np. na zobowiązania rodzinne. Częstotliwość takich wyjazdów może wyrażać się np. w systemie 3:1 lub 2:1, czyli trzy lub dwa tygodnie w trasie, z kolei jeden tydzień jest przeznaczony na wypoczynek w domu. Konkrety są już uwarunkowane wymogami poszczególnych zleceń.

Zdrowie i kondycja

Nie jest tajemnicą, że specyfika tej pracy wiąże się z koniecznością spędzania wielu godzin za kółkiem. W sytuacji, gdy kierowca nie zadba choćby o podstawową aktywność fizyczną – wówczas może to przysporzyć dolegliwości zdrowotnych i bólów kręgosłupa. Pożądani są więc przewoźnicy, którzy będą w stanie zadbać o swoje zdrowie np. poprzez aktywne wykorzystywanie przerw w trakcie postojów. Znajomość podstawowych technik rozciągających i ćwiczeń na kręgosłup oraz ich regularne praktykowanie z pewnością zaprocentuje.

Tak pokrótce przedstawia się charakterystyka przewoźników, z którymi chętnie firmy spedycyjne nawiążą współpracę.

 

 

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us