SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Jak zwiększyć swoje szanse na awans?

Zdobycie awansu dla wielu osób nie jest problemem, ale znacznie większa grupa nie ma pojęcia o tym, jak może się do tego zabrać. Kluczowa jest w tej kwestii rozpoznawalność i pokazanie się pracodawcy z jak najlepszej strony. Nie da się dostać awansu, jeśli nie zaistniej się w świadomości osób, które odpowiadają za jego przyznawanie. Poniżej znajdziesz listę czynności, które pomogą Ci przybliżyć się do lepszego stanowiska.

Rozwijaj swoje kompetencje i ucz się nowych rzeczy

Pracodawca nie zapłaci Ci więcej, niż warte są Twoje kompetencje. Jeśli zależy Ci na awansie, musisz samodzielnie zwiększać swoje umiejętności. To inwestycja w siebie, której głównym celem jest zwrócenie się w przyszłości w postaci lepszych zarobków. Zwiększanie kompetencji może polegać na chodzeniu na dodatkowe kursy i szkolenia, szukanie nowych znajomości albo poszerzanie listy swoich obowiązków. Ważne jest, żeby pracodawca wiedział, że działasz w ten sposób. 

Dbaj o to, żeby szef wiedział, jaką pracę wykonujesz

Wiele osób nie wie, że ich szef niekoniecznie wie, czym na co dzień się zajmują. Jeśli nie rozmawia ze swoimi pracownikami albo nie sprawdza ich pracy, może nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, jak cenni dla niego są. Dlatego koniecznie dbaj o to, żeby osoba decydująca o Twoim awansie wiedziała, jak wiele wnosisz do firmy i w jaki sposób się jej przydajesz. Nie ważne, jaki masz zakres obowiązków, liczy się cała energia, którą wkładasz do firmy. W ciągu pracy wykonujesz wiele nadprogramowych czynności i każda osoba, która pracuje z Tobą, musi wiedzieć, że się nimi zajmujesz, żeby znać Twoją prawdziwą wartość.

Buduj swoją rozpoznawalność w zespole

Nie chodzi o to, żeby przyćmić inne osoby się w nim znajdujące, ale żeby znaleźć jakieś zadanie, które sprawia, że stajesz się jego ważną częścią. Zastanów się, co robisz dobrze i postaraj się, żeby każda osoba wiedziała, że Ty za nią odpowiadasz. Twoja praca w zespole wcale nie musi skupiać się na uzupełnianiu działań innych osób. Możesz bez problemu działać w zespole i jednocześnie pokazywać się jako jednostka. Im mocniej ceni Cię zespół, tym mocniej Twoją wartość zauważają inne osoby i tym chętniej poprą Cię, kiedy będziesz starał się o awans. 

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us