SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

Dlaczego warto się rozwijać?

Poszerzajmy horyzonty, by mieć większe szanse na rynku pracy, bo ci, którzy pozostają w miejscu, wciąż cofają się o krok. Pozostanie na pozycji w korporacji, utrzymanie zatrudnienia, w wielkiej firmie, ale i zatrzymanie stanowiska w mniejszym przedsiębiorstwie wymagają od nas choćby odrobiny wysiłku. 

Opłacalność systematycznych, obowiązkowych szkoleń, ale i samodzielne staranie o poszerzanie swojej wiedzy, mogą i są często doceniane kolejnymi awansami. Poparcie swojego zaangażowania w działalność firmy i poszukiwanie nowych rozwiązań nie są wyłączną domeną ludzi wybitnych, są w zasięgu każdego, kto odważy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i nie podda się w staraniach.

Brak decyzji to też decyzja

Gdy obawa przed zmianą, strach przed dążeniem do spełnienia w karierze blokują nas przed podejmowaniem decyzji o podjęciu kolejnych szkoleń i wysiłków, musimy mieć świadomość, że ich brak może pozbawić nas nie tylko szans na rozwój kariery zawodowej, ale i stanowiska, o które przecież często tak długo się ubiegaliśmy. 

W oczekiwaniu na awans zawodowy, w staraniach o poprawienie funkcjonalności i efektywności działów firm, musimy dać sobie czas, ale i dobrze planować własną karierę zawodową. Zmiany nie są złem koniecznym, nie są po to, by utrudniać nam życie. 

Wychodząc naprzeciw postępującemu do przodu światu, powinniśmy z zainteresowaniem przyglądać się im, ale i z zaangażowaniem wchodzić w nie jak w nowe, długo poszukiwane obuwie doskonałej marki, które przyda się na pewien czas, ale i tak w końcu znajdziemy lepszy model, za którym znów będzie się rozglądać.

Inwestuj w siebie

Czas zmian na lepsze przychodzi także dla tych, którzy utknęli w firmach, nie lubiąc swojego zajęcia. Jak długo wytrwają, wykonując polecenia, zlecenia i usługi, które nigdy nie były w kręgu ich zainteresowań. Czy nie lepiej im sięgnąć po swoje i z własnej inicjatywy wybrać się na szkolenia, które pozwolą im zacząć karierę w branży zgodnej z ich pasjami? 

Jak długo człowiek może wykonywać pracę, która uwiera mu, jak zbyt ciasny, znoszony już garnitur? Czy nie lepiej ubrać się u innego krawca, którego uniformy przypadną nam do gustu, który ma swój, lubiany przez nas styl? Czy nie warto poświęcić kilku godzin w tygodniu, a może w weekendy, by zacząć robić to, co sprawi nam satysfakcję?

Rozwój ‘’dopadnie’’ każdego 

Z całą pewnością nie opłaca się żyć i pracować przeciw sobie samemu. Niestety są wśród nas i tacy, którzy nie mają szansy na spełnienie się w pracy zawodowej, dla których może być ona obojętna lub być stałym obciążeniem. Przykładowo, ci z małymi pasjami, które nigdy nie będą i nie były zyskowne, pracujący na kredyty zaciągnięte i ciągnące się przez lata. Po awansie zawodowym, który mimo wszystko przyszedł i zagwarantował im dobrą stawkę godzinową i zysk w nadliczbowych godzinach pracy. Dopóki ich zawód ich nie wykańcza, dopóki czerpią satysfakcję choćby z samej wypłaty, dopóty będzie to dla nich dobre zatrudnienie. Nikt jednak nie mówi, że i od nich utrzymanie stanowiska nie będzie wymagało stałego poszerzania swojej wiedzy choćby tylko w zakresach codziennej pracy.

Przekwalifikowanie się po wielu latach pracy przychodzi z trudem. Zmuszeni są do niego ludzie wykonujący ginące już zawody. Ci, którym zdrowie nie pozwala dłużej wykonywać dotychczasowej pracy. A także ci, którzy z różnych powodów utracili zatrudnienie i nie znaleźli go w dotychczasowej branży. 

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Dlatego im człowiek młodszy, tym bardziej powinien starać się brać udział w szkoleniach, może zdobyć drugi zawód, poszerzać swoją wiedzę i zwiększać umiejętności. Pamiętając jednak, że zdolności pojmowania nowych rzeczy nie traci się wraz z wiekiem, zawsze jest czas, by wziąć się w garść i zacząć dążyć do zawodowego spełnienia.

Można by przytaczać wiele przykładów ludzi, którzy wcale nie będąc wybitnymi, osiągnęli wiele poprzez wytężoną pracę, którzy dopiero w odpowiednim wieku dzięki sumiennej pracy  dokonali kilku znaczących rzeczy. Ważne aby pamiętać, że rozwój nie jest już tylko wyborem małej grupy osób, a koniecznością – jeśli zależy nam na stabilnych i godnych zarobkach.

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us