SZKOLENIA-POLSKA.PL - Twój portal szkoleniowy

Blog

pliki raw

Pliki RAW – udoskonal swoją fotograficzną jakość

Pliki RAW to dane surowe, zwykle zapisywane przez aparaty cyfrowe. Większość aparatów zapisuje zdjęcia w formacie JPG, który jest znacznie mniejszy niż plik RAW. JPG jest wygodny, bo mniej zajmuje miejsca na dysku, ale pozbawia fotografa możliwości wyciśnięcia maksymalnego potencjału z jego zdjęć.

Pliki RAW są zapisane w niedostępnej dla człowieka formie, w której to aparat oddaje wszystkie dane, jakie nagrywa podczas zrobienia zdjęcia. Są to informacje zarówno o jasności, kontraście, kolorze, jak i innych parametrach. W przeciwieństwie do plików JPG, pliki RAW mają znacznie większy potencjał i szczegółowość.

Narzędzia dostarczane przez kurs Camera RAW

Kurs Camera RAW to profesjonalne szkolenie, które pomoże Ci wykorzystać w pełni potencjał Twojego aparatu cyfrowego. Nauczysz się technik obróbki danych, a także łatwo i szybko korygować kolor i kontrast skóry. Ten kurs zapewni Ci także bogatą wiedzę teoretyczną dotyczącą fotografii, wraz z wyjątkowym zestawem narzędzi do edycji. Korzyści płynące z tego kursu obejmują zwiększenie zdolności kreatywnego postrzegania, poprawę jakości obrazu i tworzenie wyjątkowych zdjęć.

Kurs Camera RAW dla fotografa

Uchwyć doskonałość w plikach RAW

Plik RAW ma wiele zalet. Przede wszystkim zawiera on znacznie więcej informacji niż plik JPG i nie naraża danych na utratę, która może wystąpić w przypadku formatu JPG. Ponadto plik RAW daje użytkownikowi dużą elastyczność i możliwość poprawiania wielu parametrów bez obawy o utratę jakości.

Aby używać plików RAW, trzeba posiadać odpowiedni program do edycji zdjęć i zainstalować go. Najpopularniejsze programy do edycji zdjęć, takie jak Adobe Photoshop, Adobe Lightroom i Apple Aperture, wszystkie obsługują pliki RAW. Aby przejść z pliku RAW do edytowalnego formatu, należy zapisać plik w formacie JPG, TIFF lub innym edytowalnym formacie.

Pliki RAW – sprawdzaj i ciesz się niezawodnymi efektami!

Korzystanie z plików RAW może być przydatne dla profesjonalnych fotografów. Pozwala im on na wyciśnięcie maksimum możliwości aparatu, dokładne poprawienie i dostosowanie parametrów oraz tworzenie wyrafinowanych zdjęć. Pliki RAW mogą również pomóc w wyciśnięciu maksimum z każdego zdjęcia, zwiększając jego jakość.

Leave A Comment

Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

Contact Us

+012 (345) 678 99
55 Main Street, New York
55 Main Street, New York

Follow Us