Szkolenia realizowane w ramach projektu w miesiącu wrześniu

W bieżącym miesiącu w ramach usługi pn. „Przeprowadzenie szkoleń dla 1000 osób, w tym szczególności nauczycieli i pracowników instytucji wsparcia szkoły w zakresie zadań Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji” rozpoczęły się 14-dniowe cykle szkoleń w następujących miastach:

 • Poznań
 • Opole
 • Toruń
 • Przemyśl
 • Tarnów
 • Szczecin

We wrześniu 2013 r. planowane jest uruchomienie kolejnych szkoleń w:

 • Katowice
 • Piotrków Trybunalski
 • Jelenia Góra
 • Łomża
 • Gdańsk

W celu uzyskania dodatkowych informacji dot. warunków kwalifikowania na szkolenia, jak również niezbędnych informacji o projekcie, zachęcamy do odwiedzenia strony: www.szkolenia-sore.pl

Informacje o szkoleniach w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”

PM Group LAAX Sp z o.o. Sp. k.w związku z realizacją zamówienia, w imieniuCentrum Wspierania Aktywności Lokalnej CALz przyjemnością informuje, iż w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” do końca sierpnia 2013 roku w szkoleniach z zakresu„Organizowania społeczności lokalnej – aktywna pomoc społeczna”udział wzięło1176 pracowników socjalnych zatrudnionych w instytucjach pomocy i integracji społecznej na terenie całego kraju.

Wszystkich pracowników socjalnych, którzy chcą dowiedzieć się, jak pracować ze społecznością lokalną, odkrywać jej siłę, animować działania wspólnotowe, ożywiać więzi w społeczności, zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenia.

Szczegółowy harmonogram szkoleń zamieszczony jest na stronach:
http://www.osl.org.pl/o-szkoleniachihttp://szkolenia-polska.pl/cal.

Informacje o szkoleniach w ramach projektu: „Akademia fotowoltaiki”

FirmaPM Group LAAX Sp. z o. o. Sp. k.w związku z realizacją zamówienia na zlecenie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji ma zaszczyt serdecznie zaprosić na szkolenia pt. „Montaż urządzeń PV”.

Grupę docelową stanowi 150 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących lub mogących rozpocząć działalność w zakresie montażu urządzeń PV, posiadających jednostkę organizacyjną w woj. opolskim, które do czasu ogłoszenia konkursu nie korzystały ze wsparcia szkoleniowego udzielanego w woj. opolskim w ramach Poddziałania 8.1.1 PO KL w latach 2007-2010, oraz 300 ich pracowników, którzy mieszkają lub pracują w woj. opolskim.

Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w tematykę fotowoltaiki, a także przygotowanie ich do praktycznego zastosowania zdobytej na szkoleniu wiedzy.

Informacje o szkoleniach w ramach projektu: „Szkolenia z instalowania systemów energooszczędnych”

FirmaPM Group LAAX Sp. z o. o. Sp. k.w związku z realizacją zamówienia na zlecenieStowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ma zaszczyt serdecznie zaprosić na szkolenia pt. „Systemy energooszczędne dla budownictwa jednorodzinnego”.

Grupę docelową stanowi 150 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących lub mogących rozpocząć działalność w zakresie montażu urządzeń energooszczędnych, posiadających jednostkę organizacyjną w woj. opolskim, które do czasu ogłoszenia konkursu nie korzystały ze wsparcia szkoleniowego udzielanego w woj. opolskim w ramach Poddziałania 8.1.1 PO KL w latach 2007-2010, oraz 300 ich pracowników, którzy mieszkają lub pracują w woj. opolskim.

Głównym celem szkolenia jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności z zakresu efektywności energetycznej, która docelowo przełoży się na niższe koszty eksploatacji budynków jednorodzinnych. Uczestnikom zostaną pokazane korzyści wynikające z wdrażania pozytywnych praktyk związanych z efektywnością energetyczną, co w efekcie obniży znacznie koszty za użytkowaną energię. Osoby uczestniczące w szkoleniu zapoznają się również z aktualnymi uwarunkowaniami prawnymi efektywności energetycznej, unijną oraz polską polityką w tym zakresie, a także sposobami i możliwościami oszczędzania energii.